Home Archiwum 2011/2012 Konkurs Matematyczny dla klas III
Konkurs Matematyczny dla klas III Drukuj

30.05.2012 r. po raz piąty w Szkole Podstawowej w Koloni  odbył się Gminny Turniej Matematyczny dla kl. III.Turniej miał na celu:Wykazanie się przez uczniów umiejętnościami matematycznymi przy rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz zagadek i zadań logicznych, rozwijanie zainteresowań matematycznych,kształtowanie nawyku zdrowej rywalizacji, zabaw z matematyką. Do turnieju przystąpili uczniowie klas III z ośmiu szkół  powiatu Kartuzy szkół: SP w Mirachowie, Zespołu Szkół w Staniszewie, SP Nr 2 w Kartuzach,  SP w Łapalicach, SP Nr 1 w Kartuzach, SP w Pomieczyńskiej Hucie, Zespół Szkolno-Przedszkolny Mała Szkoiła w Szopie oraz SP w Koloni. W skład reprezentacji wchodziło po dwóch uczniów z każdej w/w szkół. Razem do turnieju przystąpiło 16 uczestników.Turniej rozpoczął się o godz. 11.00.Po powitaniu uczestników przez panią dyrektor Bożenę Merchel, najlepsi matematycy ze szkół przystąpili do rozwiązywania zadań testowych. Po rozwiązaniu zadań i po krótkiej przerwie dzieci zostały losowo podzielone na czteroosobowe zespoły i uczestniczyły w zespołowych zabawach matematycznych.

Komisja w składzie:

Danuta Kobiela

Weronika Reuter

Ewa Kwidzińska

Sylwia Formela

Beata Ulenberg

Sprawdziła testowe zadania konkursowe i wyłoniła zwycięzców w kategorii indywidualnej:

Miejsce I- Emilia Bluhm SP Nr 1 w Kartuzach

Miejsce II- Przemysław Polejowski SP w Mirachowie

Miejsce III- Kamil Malek Mała Szkoła w Szopie

Wyróżnienia: otrzymali Agata Baranowska ZS w Staniszewie, Łukasz Mejer SP w Koloni, Dominik Konkol SP Nr 2 w Kartuzach, Damian Petta SP w  Łapalicach. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody pocieszenia i pamiątkowe dyplomy. Za wspaniałą postawę podczas zmagań w rozgrywkach zespołowych wszystkie szkoły otrzymały  dyplom , a uczestnicy drobne  upominki. W czasie przerwy między etapami, uczestnicy skorzystali z poczęstunku, którego sponsorami byli rodzice uczniów klasy III SP w Koloni.

Kulminacyjnym punktem turnieju było wręczenie nagród mistrzom matematyki przez panią dyrektor Bożenę Merchel.

Organizatorzy dziękują sponsorom za przekazanie nagród rzeczowych:  firmie FOTOKONTAKT w Kartuzach, księgarniom SEZAM i BIAŁY  KRUK z  Kartuz oraz rodzicom  uczniów klasy III SP w Koloni.Organizatorami turnieju byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Koloni: Danuta Kobiela, Bożena Potrykus i Małgorzata Szadkowska.

 
Reklama
Copyright © 2018 SP Kolonia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.